Reklama

Plastická-chirurgie.info

    Plastická-chirurgie.info je portál s informacemi o plastických operacích a novinkami ve světě plastické chirurgie. Hledejte na Plastická-chirurgie.info:
-->

Ceny operace prsou

Operace Prsou
Cena samotného zákroku začíná na 15 000 a může se vyšplhat i na 30 000. Připočítávají se dále implantáty a prádlo, platba za hospitalizaci a za anestézii.

Implantáty

Zaplatíte podle toho, který implantát si vyberete. Cenu udává typ a výrobce. Levněji vyjdou implantáty kulaté – od 18 tisíc za pár, anatomické stojí od 38 tisíc za pár. Za některé dáte i o přes 50 tisíc korun. Známí výrobci implantátů jsou např. McGhan (Irsko), Silimed (Německo), Mentor (USA), Eurosilicone (Francie).

Speciální prádlo

Po operaci je nutné nosit minimálně dva měsíce elastickou podprsenku. Tu můžete většinou koupit na pracovišti, kde podstoupíte zákrok. Její cena se pohybuje mezi 500 a 1000 Kč a doporučuje se pořídit si alespoň 2. Někdy je indikován pro zpevnění i prsní pás (cca 200 Kč).

Anestézie

Augmentace prsu je operace, která trvá minimálně hodinu, a tak se musí pacientka uvést do celkové anestézie (narkózy). Tu většinou cena zákroku nezahrnuje. Cena anestézie se odvíjí od doby jejího trvání. Většinou zaplatíte kolem 4 tisíc.

Konzultace, vyšetření

Operace PrsouNěkterá pracoviště mají první konzultaci zdarma, jinde zaplatíte 350-500 Kč. Co se týče jiných vyšetření (u obvodního lékaře, sonografie, mamografie) závisí na daném lékaři a klinice, dá se také pořídit bez placení.

Hospitalizace

Po operaci musí pacientka zůstat 1-2 dny hospitalizována. Většinou se platí kolem 500-1000 Kč za jeden den, především za pokoje, kde je více pacientů. Jednolůžkové pokoje s nadstandardní péčí vyjdou minimálně o 500 Kč za jeden den dráž. Některé kliniky poskytují ubytování i pro doprovod pacienta (cca 500 Kč/noc).

Placení

Zaplatit můžete většinou hotově nebo převodem na účet. Nechcete-li si brát půjčku od finančního ústavu, mnoho pracovišť nabízí platbu pomocí splátek. Počítejte ale s úroky, něco tedy přeplatíte. Nezapomeňte, že někde budete muset zaplatit zálohu, např. do 14 dnů před operací. Její výše se pohybuje kolem 5000 a více. Pokud si zákrok rozmyslíte, záloha je nevratná.

Porovnání ceny augmentace prsů v České republice a v zahraničí

Operace Prsou
Stejně jako v České republice nejsou ani v zahraničí operace z kosmetických důvodů hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, pacientka si tedy zvětšení prsů platí sama. Celková cena se v zahraničí pohybuje od $4 000 do $10 000 (asi 100 tisíc až 200 tisíc korun), tzn. je několikrát vyšší než v České republice. Pro porovnání je průměrná cena zvětšení prsů v České republice 50 až 60 tisíc korun, v Polsku 73 tisíc korun a v Chorvatsku 90 tisíc korun.

Cena zahrnuje obvykle operační zákrok, výdaje na lékařský materiál a léky, dva implantáty a pooperační kontroly. Další výdaje, jako elastické prádlo, pobyt v nemocnici a konzultace si obvykle pacient platí ještě navíc.

V zahraničí se používají některé metody u nás nepoužívané, jako například modelace prsu z vlastního tuku, svalu, nebo přístupové místo operace z oblasti pupku, které mohou cenu zákroku podstatně změnit.