Reklama

Plastická-chirurgie.info

    Plastická-chirurgie.info je portál s informacemi o plastických operacích a novinkami ve světě plastické chirurgie. Hledejte na Plastická-chirurgie.info:
Sep 11

Je pravda, že poměr silikonových implantátů ku solným výplním v USA je značně nakloněn na stranu solných implantátů. Poměr je zde zhruba 90% salinu ku 10% silikonů. U nás je tomu přesně na opak a poměr je zhruba 95% ve prospěch silikonů. Hlavním důvodem tohoto diametrálního rozdílu je silná právnická unie v USA. Lékaři zde čelili mnohým žalobám a silikony byli obviňovány za vznik rakoviny prsu. Tato hypotéza nebyla nikdy žádnou studii prokázána. A přesto strach v USA zvítězil nad lepšími estetickými výsledky, které silikony přináší. Operatéři se přiklonili k solným implantátům, které nebyly zdaleka tak hezké. Dnes se situace pomalu mění a i tento poměr se posouvá na stranu silikonů. Hlavním bylo, že americký úřad pro kontrolu léčiv (FDA) silikonové implantáty označil za bezpečné a nekancerogenní.

Sep 11

Ne, většina chirurgických zařízení preferuje neintervenovat respektive neoperovat, pokud k tomu není reálný důvod v podobě komplikací.

Sep 11

Laik spíš pozná, že se mu v prsu něco děje. Prasklina se může projevit bolestí otokem, změnou tvaru i zatvrdlinami nebo jen zvýšenou teplotou. Mnohdy prasklý silikonový implantát není poznat ani pohmatem, a proto slouží lékařům zobrazovací metody typu ultrazvuku a magnetické rezonance. Terapie takto prasklého implantátu je jeho výměna. Nejedná se o akutní operaci, a proto se dá tato výměna v klidu naplánovat.

Sep 11

Některé kliniky pro tyto případy poskytují konzultaci pomocí telefonu nebo emailu. Stačí jim, když jim zašlete fotografii při pohledu ze předu a z boku. Údaje o vaší výšce, váze a velikosti podprsenky. Poté při vašem příjezdu projdete v jeden den ještě osobní konzultaci a veškerými předoperačními vyšetřeními a druhý den jdete na sál. Není to zcela optimální situace, ale postupuje se tak u klientek Češek žijících v zahraničí nebo u zahraniční klientely. Kvůli vytahování stehů a převazům je lepší zůstat v České republice ještě tak týden až deset dní. Poté je možné komunikovat s operatérem emailem.

Sep 11

Nemusíte mít strach, že by se něco výrazně protahovalo. Většina zařízení se s vámi po konzultaci domluví na termínu, který je přístupný pro obě strany. Obecně pro rámcovou představu dělí konzultaci od operace jeden týden až čtyři týdny. Na konzultaci se téměř ve všech zařízeních dostanete do týdne od objednání. Je nutné počítat s většími čekací dobami na menších klinikách, kde operuje jen jeden nebo dva chirurgové.

Sep 11

Mnoho žen si představuje, že jen zadá svou velikost hrudníku, nynější velikost a velikost implantátů, které jí někdo doporučil a lékař jí řekne, jaké košíčky podprsenky bude nosit, ale realita je jiná, na velikosti košíčků také závisí, kam se bude implantát vkládat a jaká je fyziognomie klientky. Jednoduchá rada pro orientační určení velikosti je, že si zkusíte do podprsenky vložit sáčky s patřičným objemem vody. U lékaře existují i podobné různě velké zkušební implantáty, které si může žena vyzkoušet.

Sep 11

1) Autoimunitní choroby (lupus erythematosus, sklerodermie, crohnova choroba, roztroušená skleróza a další)

2) Systémové nemoci ovlivňující hojení tkání (nekompenzovaná cukrovka)¨

3) Poruchy srážlivosti, ne vysloveně kontraindikovaná, ale vysoce riziková je augmentace u pacientů s trombofilními stavy – leidenská mutace a podobné)

4) Oslabení imunitního systému – například akutně probíhající infekt nebo terapie imunosupresivy (látkami tlumící imunitní systém)

Sep 11

To je naprostý omyl. Doživotní záruka je chytře zvolený marketingový tah firem, které implantáty vyrábějí. Prsní implantáty jsou z velmi odolného materiálu a jejich zničení je téměř nepravděpodobné, ale i přesto mohou nastat ojedinělé případy, kdy k poškození dojde. Pokud se vám implantáty poškodí kvůli výrobní chybě. Budou vám výrobcem zaslány nové implantáty. Ale většina firem už vám nepřispěje na jejich výměnu. Což samozřejmě také pár desítek tisíc korun stojí. Existují ale i programy, kdy vám výrobce v případě výrobní chyby přispěje na výměnu implantátů. Tento typ záruky poskytují například firmy Mentor a McGhan. Výrobní chyba implantátů se velmi špatně prokazuje a důvodem velké části reoperaci jsou daleko častější kapsulární komplikace. Běžně se na tento typ reoperaci nepřispívá a výrobce většinou nehradí ani nové implantáty. Výjimkou jsou firmy Nagor, Eurosilicon a Polytech vám na reoperaci nepřispějí, ale i při kapsulaci vám poskytnou nový implantáty. Z toho vyplývá, že záruční programy jednotlivých firem se velmi liší, a proto je dobré se dopodrobna informovat, na co jako zákazník jednotlivých firem máte nárok.

Sep 11

A do třetice se objevila obava, že silikony mohou způsobit autoimunitní chorobu. I to žádná z odborných studií nepotvrdila. Nejvíce se spekulovalo o poruše pojivové tkáně v souvislosti s vyprovokovaným autoimunitním onemocněním, ale jakákoli souvislost byla popřena.

Sep 11

Kvůli několika velmi medializovaným případům v USA se tímto problémem zabývali vědci celého světa. Žádná studie zkoumající hypotézu o souvislosti silikonu s rakovinou nic takového nepotvrdila. Díky tomu se silikon mohutně rozšířil do všech zdravotnických odvětví. Nyní se s ním setkáváme hlavně v plastické chirurgii, kardiologii a cévní chirurgii (umělé chlopně, cévní náhrady apod.). Mamologové, odborníci na rakovinu prsu, opanují, že silikonové implantáty sice samy o sobě rakovinu nezpůsobují, ale značně znepřehledňují vyšetřovací metody. Lékaři proto varují před pozdní diagnostikou nádorového onemocnění. Proto jsou vypracovány speciální vyšetřovací postupy pro ženy s implantáty. Používají se speciální mamografy a nebo magnetická rezonance. I když souvislost prsních implantátů a rakoviny nikdy nebyla prokázaná, zůstala v lékařích v USA nepříjemná pachuť několika soudních sporů, které skončili hlavně díky šikovnosti právníku úspěšně, a proto se raději uchylují k použití solných implantátů.

Sep 11

Lékaři se rozhodují mezi silikonovými a salinovými implantáty převážně podle zkušeností. Velký výběr jím uvolňuje ruce k výběru správného tvaru povrchu a velikost. Podle čeho se ale lékař rozhoduje?

1) Anatomie pacientčina hrudníku je základem pro volbu

2) Další kritérium je umístění do kapsy pod sval nebo jen pod prsní žlázu

3) Velmi velkou roli hraje chirurgova osobní zkušenost s jednotlivými typy povrchu a tvary prsních implantátů. Každý chirurg si přeje aby jeho práce byla co nejpřirozenější.

4) Pacientka by se měla plně spolehnout i na estetické cítění chirurga, které jí pomůže zvolit optimální velikost i typ implantátu.

5) Důležitou roli hraje při výběru i přístup, který si chirurg zvolí (přes řez v podprsní rýze, řez okolo dvorce nebo řez z podpaží a nebo výjimečně používaný řez přes pupek.)

Sep 11

Ano, pravda to je. Tyto informace přináší i statistické údaje velkých mezinárodních studií.

Sep 11

Ano, zní to děsivě, ale při augmentaci toto riziko hrozí. Příčinou smrti v těchto případech je embolie, neboli vcestování krevní sraženiny do plic. Toto riziko sebou nese každá operace v celkové anestézii. V estetické chirurgii jsou ovšem všechny tyto případy velmi medializovány.

Sep 11

Ano, hormony by závažně neměly ovlivnit průběh vaší operace. Stejně jako u běžné antikoncepce se zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin, ale stejně jako antikoncepce nemusí se tělísko vyjímat, ale určitě předem informujte operujícího lékaře.

Sep 11

Tuto léčebnou proceduru, kdy se tělo vystavuje extrémně nízkým teplotám, nelze ani zakázat ani doporučit. Rozhodně počkejte s terapií mrazem do úplného zhojení prsou. Což je zhruba za měsíc od operace. Poté by jste teoreticky mohla kryokomoru využívat, ale je nutné brát na vědomí, že prsní implantáty by neměly být přímo vystavovány nízkým teplotám. V kryokomoře jsou implantáty chráněny vaší tkání, a proto by vám nemělo hrozit poničení výplní.